عناب تازه بیرجند بهترین میوه برای درمان یبوست

برخی از مردم دوست دارند عناب را به صورت خشک بخورند، در حالی که برخی دیگر آن را به شکل تازه و قهوه ای سبز آن دوست دارند.

عناب تازه بیرجند یکی از بهترین عناب ها می باشد و خواص بسیار زیادی دارد.

با وجود فواید عناب برای سلامتی، این عناب تا حدودی برای بیماران دیابتی خطرناک است ، زیرا حاوی انواع خاصی از کربوهیدرات های پیچیده است که ممکن است بر سطح قند خون آنها تأثیر منفی بگذارد.

در غیر این صورت، میوه های عناب کاملا بی خطر هستند، اما برخی از افراد ممکن است از حساسیت خاصی به عناب رنج ببرند که موارد نادری است و زیاده روی در خوردن عناب ممکن است باعث شود مشکلات گوارشی و سرگیجه پیدا کنید.

عناب

سرگیجه:

نام علمی میوه عناب (Ziziphus jujuba) و نوعی گیاه از تیره زیزیف از خانواده سیدرا است درختی است خاردار که طول آن به حدود 8 متر می رسد و برگهای آن مستطیل است.

دندانه دار است و دارای دسته هایی از گل های زرد مایل به سبز است و میوه آن بیضی مایل به قهوه ای مایل به قرمز و گاهی سیاه است و اندازه آن بسته به نوع آن بین اندازه میوه گیلاس و اندازه میوه آلو متفاوت است. زیرا در بیش از 400 نوع موجود است.

این میوه در داخل حاوی یک دانه است، در حالی که در قسمت بیرونی دارای پوست نازک خوراکی است که یک پالپ سفید با طعم شیرین را احاطه کرده است.

عناب را می توان به صورت تازه، خشک و یا به شکل آب نبات مصرف کرد.

 

ریشه عناب به چین برمی گردد و به خرمای چینی نیز معروف است و از چهار هزار سال پیش در چین کشت می شود و یکی از میوه های مورد علاقه مردم چین محسوب می شود و از ارزش غذایی خوبی برخوردار است و اکنون نیز می باشد.

در اکثر نقاط جهان گسترش یافته است. عناب حداقل 2500 سال است که در طب چینی استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.